szumlin.eu

Edek 08.02.2021

Folklor w Polsce

Często trudno jest uświadomić sobie, jak daleko przebyli nasi przodkowie. Nie tylko ze względu na swoją kulturę i religię, ale także dlatego, że mieszkali w innej części Europy. Wielokrotnie w historii Polacy byli prześladowani. W XVII wieku, kiedy nasz naród zaczął być kolonizowany przez pierwszych Europejczyków, na ich bazie powstało wiele ciekawych miejsc. Jednym z nich był zamek Popowice w Smolniku-Pomorskiem, który był główną twierdzą polskiego cesarza Józefa II.

W tym czasie ludzie znani jako Winkies zaczęli mieć swoje zamki na Litwie iw Polsce. Mieli wielu chowańców w tym fachu, więc zamek, w którym mieszkali polscy cesarze przy Popowej, został odnowiony i gruntownie odnowiony. Zamek ma teraz nowy wygląd, a znaną kratę pośrodku zastąpiono dzwonnicą. Pojawiają się także nowe wieże strażnicze i bramy. Zamek otrzymał również herb z odznaczeniami "First". Zamek ma teraz wspaniały łuk z brązu, który stoi na straży placu. Wspaniałe dwukolorowe kafelki nadal zdobią ściany. Zamek otrzymał również herb "Plamy Cesarstwa Polskiego", którego kolorystyka jest hitem tej renowacji. Dodatkowo w trakcie renowacji powstało kilka oryginalnych poduszek, które są w doskonałym stanie.

Zamek w Smolniku-Pomorskiem otrzymał honorowy herb "Pierwszy", co czyni go wszak jednym z najstarszych w Polsce. Przyznano również nowy herb z wyróżnieniem "First", który jest obecnie wypożyczony w Ambasadzie RP w Londynie. Ten herb z wyróżnieniem "First" jest również dostępny w formie pamiątki. Jest to pieczęć limitowana, numerowana i tłoczona. Wartość medalu to tysiąc złotych. Medal jest wybity w języku polskim z datą 1839, numer na awersie z 1839, a numer rewersu z 1895 roku.

Kolejną ciekawą restauracją jest herb "Plamy Imperium Polskiego" - obecny w muzeach stolicy Łodzi. Zmieniono także posąg bogini Minerwy.

Tagi: odnowiony, polsce, polsce z jakiej litery, polsce koronawirus, polsce z dużej, polsce grozi wojna, polsce duża czy mała litera, polsce czy polsce,